O nás

Jindřich Klenc - instruktor létání ULL + FI(a),  obchodní pilot s doložkou létání podle přístrojů, pilot vícemotorových letadel.  Držitel ATPL frozen.


Tel: 00420 775 900 602

Email: jindrichklenc@seznam.cz

Jak vše probíhá?

INFORMACE O MOŽNOSTI ZÍSKÁNÍ PILOTNÍ LICENCE PILOTA ULL:

Listopadové polétání nad Plzní
Listopadové polétání nad Plzní

Pilotem ultralehkého letounu se můžete stát po absolvování zdravotní prohlídky  a teoretického kurzu.  Následuje odlétání minimálně 20 hodin letového výcviku, který Vás nejdříve naučí létat rovně, pak zatáčet, startovat a přistávat a nakonec i naplánovat navigační let s přistáním na cizích letištích. Výcvik postupuje od jednoduchých úkonů k těm složitějším. Instrukor Vás naučí nejen vyhodnotit počasí, ale i zkontrolovat letadlo, zautomatizovat úkony za letu a následně i vyhodnotí let jako takový.  I přes stanovenou osnovu výcviku se dá výcvik částečně modifikovat podle Vašich budoucích představ o vlastním létání. Můžeme létat a cvičit na Vašem oblíbeném letišti, můžeme létat po republice, tak abyste po získání polotní licence mohli sami cestovat a dopravovat, nebo můžeme létat i za hranice naší krásné země, abyste získali dovednosti s lety po Evropě. Vše záleží jen na Vás.

ČÍM LÉTÁME:


Létání doporučujeme i ženám :)
Létání doporučujeme i ženám :)

EV97 EUROSTAR je ultralehký letoun vyrobený v České republice a létající po celém světě v počtu přesahujícím 1000ks. Letoun je velmi oblíbený pro svoji perfektní ovladatelnost, odolnost podvozku a naprosto nezáludné chování za letu. Cestovní rychlost je cca 160-180km/hod.

Letoun je vhodný následně i jako letoun pro získávání leteckých zkušeností a dovedností při objevování krásy vzduchoplavby.


CESSNA 152

NEJOBLÍBENĚJŠÍ CVIČNÝ LETOUN NA SVĚTĚ

Krásný den pro létání.
Krásný den pro létání.

Cessna 152 je již mnoho let nejoblíbenějším cvičným letounem pro získání licencí LAPL nebo PPL. Díky svému hornoplošnému uspořádání křídla je naprosto nezáludný, dobře padnoucí do ruky a snadný na naučení se létat. Cestovní rychlost je cca 160km/hodinu. Po získání licence jej tak můžete zcela bez jakýchkoliv problémů používat na  cestování po Evropě. Je vhodný jak na travnatá letiště, tak i na asfalt. Náš letoun je vybaven pokročilým přístrojovým vybavením včetně GPS navigace pro snazší plánování a provedení letů.